Stříbrná mince Hadrosaurus 1 Oz, 2019 PP

3 812 Kč

Fixace ceny: okamžitá

Dostupnost: 3 až 5 dní

Materiál:

Ryzost: 99,99 %

Hmotnost: g

Cena je po odeslání objednávky konečná. Zálohovou platbu nepožadujeme.

Šrafovací dinosaurální mince, která svítí ve tmě! Na světě je málo míst, kde byly nalezeny embrya dinosaurů, ale Kanada je jedním z nich. V roce 1987 se skořápky nacházející se v Devil's Coulee v jižní Albertě vedly k objevu jednoho z největších hnízdišť dinosaurů v Severní Americe. Tam, paleontologové z královského Tyrrell muzea objevil zkamenělý pozůstatky Hypacrosaurus stebingeri hnízda, vejce, dokonce i embrya - vzácný nález pro druh, který před 75 miliony lety obýval zemi. Mladý dinosaurus se zvedá do nového světa - na našeho nejnovějšího prehistorického tématu. Jemná stříbrná mince je dokonalým tvarem pro barevné znázornění dítěte Hypacrosaurus, které se odvíjí od vajíčka proti rytému lesnímu pozadí.
Speciální funkce:
- Vejcovitý tvar vaší mince je dokonale vhodný pro téma dinosaurů a je to naše první dinosaurusová mince ve tvaru vejce!
- Když je aktivována, technologie zářivých světel odhaluje skrytý obraz: kostru mladého Hypacrosaurus stebingeri.
- Design byl odborně přezkoumán v Alberta Royal Tyrrell Museum of Paleontology. Vaše mince navíc upozorňuje na objev jednoho z největších hnízdišť dinosaurů v Severní Americe v roce 1987.
- Technologie záře ve tmě může být aktivována prostřednictvím kapsle.
- Královská kanadská mincovna osvědčuje všechny své sběratelské mince.
- Na celém světě bude k dispozici pouze 4000 mincí.

Design:
Navrhl Julius T. Csotonyi, mince byla zkontrolována pro vědeckou přesnost paleontology v Royal Tyrrell Museum of Palaeontology v Drumheller, Alberta. Vyznačuje se barevným vyobrazením mladého Hypacrosaurus stebingeri, jak se to mohlo objevit před 75 miliony lety. Mládě se vynoří z vajíčka proti ryté prehistorické krajině jehličnatých stromů, jehličnanů, keřů a nízkých rostlin. Jedinečně tvarovaný zobák Hypacrosaurus je zobrazen v pravém bočním profilu, když se líhne vzhůru; ještě nemá kostní hřeben, který je charakteristickým rysem dospělého Hypacrosaurus. Technologie Glow-in-the-dark odhaluje zkamenělé pozůstatky, které jsou založeny na těch, které byly odhaleny v Devil's Coulee v jižní Albertě.

Víte že..
Mláďátko Hypacrosaurus je asi 1 m dlouhé. Ale ve věku 10 let, jeho velikost byla 10 metrů . Museli přežít dravce, jako jsou tyrannosauridy a dromaeosaury, aby přežili.
Hypacrosaurus se vracel do jednoho hnízda kde nakládal až 26 vajec. Každé vejce mělo průměr přibližně 20 centimetrů, nebo zhruba velikost volejbalu!
Podobně jako hnízda moderních krokodýlů byla vajíčka Hypacrosaurus pohřbena pod hromadu vegetace pro inkubaci. Rozklad rostlinné hmoty produkoval teplo potřebné k inkubaci vajec, protože rodiče byli příliš velcí, než aby mohli sedět na vejcích jako moderní ptáci.
Dospělý Hypacrosaurus měl na vrcholu hlavy dutý hřeben který byla spojen s jeho dýchacími cestami, aby zesílil jeho volání, takže ostatní ji mohli slyšet z dálky.
Dospělí jedlíci měli tisíce zubů. Nové vždy nahradili starší.

Ryzost99,99 %
Váha g31,82
Rozměr mm45x33