Zlatá mince Emu 1 Oz 2022

46 139 Kč

Fixace ceny: okamžitá

Dostupnost: momentálně nedostupné

Materiál:

Ryzost:

Hmotnost: g

Cena je po odeslání objednávky (v čase obchodování) konečná

Zlatá mince Emu 2022 vyrobená mincovnou v Perthu vzdává hold nejoblíbenějšímu nelétavému ptáku Austrálie. S výškou téměř 2 metry je emu druhým největším ptákem na světě (po pštrosovi ze stejné rodiny). S křídly, která jsou příliš malá na to, aby mohla létat, je tvor vybaven dlouhými a silnými nohami, které mu umožňují sprintovat rychlostí téměř 50 km za hodinu přes suché pláně Austrálie.

Proč byste měli investovat do Perth Mint Australian Emu?

Protože mincovna v Perthu nevydá více než 5 000 australských Emu 2022 1 oz zlaté mince. Jeho vzácnost z něj dělá velmi žádaný produkt pro investory i sběratele.

Protože perthská mincovna má nejen úžasné dovednosti ze své dlouhé a respektované historie, ale její úspěšná modernizace umožňuje produkci výjimečných mincí. Mincovna v Perthu, založená v roce 1899, má více než 100 let vynikající ražby a významně se zapsala do historie Západní Austrálie.

A konečně proto, že rub každé mince obsahuje v designu bezpečnostní prvek v podobě písmene vyrytého mikrolaserem. Je zjistitelný pouze pod lupou a výrazně znesnadňuje padělání mince.

obsah zlata999,9/1000
hmotnost31,1 gramů
průměr32,60 mm
tloušťka2,5 mm